Наско и Селин с участие на Младежкия олимпийски европейски фестивал в Баку

02.08.2019

С почести бяха посрещнати българските спортисти при пристигането си от Младежкия олимпийски европейски фестивал в Баку, а сред тях и казанлъшкият рефер, тръгнал от школата на Волейболен клуб "Казанлък"- Атанас Върбанов, свирил финала във волейболния турнир при юношите. Той бе първият съдия в мача за титлата на отборите на Италия и Белгия.
На аерогарата българските спортисти бяха приветствани от вицепрезидента на БОК Любомир Ганев, който поздрави медалистите и благодари от името на председателя на БОК Стефка Костадинова за спечелените отличия.
В класирането по медали България завърши на 23-то място на олимпийския фестивал в Баку, най-напред са Русия с 66 медала, пред Великобритания с 27, Турция с 25 и др.

Във високия спортен форум участва и състезателката на ВК „Казанлък" Селин Салим, която дебютира в националния отбор по волейбол на България при девойки до 18 години. Българките завършиха на осмо място на Европейския младежки олимпийски фестивал.