Убедително и безапелационно бихме "белите" от София!

13.02.2020

Волейболистките на "Казанлък Волей - Багира" записаха шести успех в НВЛ-жени. "Розите" се наложиха над "Славия"/София/ с 3:1 (25:14, 25:15, 22:25, 25:17) в първия си мач от втория допълнителен турнир в първенството, който се провежда в зала "Багира" в Казанлък. Над 200 души за близо час и половина се насладиха на себераздаване и много енергия у момичетата ни. Аплаузите в края бяха атестат за усилията на възпитаничките на Боби Крачанов, Ванката Енчев и Тони Илиев.

Тимът ни е пети с 16 точки (6 победи, 8 загуби), "белите" са седми с 10 точки (3 успеха, 11 поражения)

В първия гейм славистките поведоха, но не успяха да задържат предимството си дълго. След това играта тръгна точка за точка, домакините взеха превес и постепенно оформиха стабилна преднина. Тя се запази до края и те излязоха напред в мача, след по-малко от 20 минути.

Впоследствие двата тима започнаха равностойно, но възходящата линия на "розите" продължи. Авансът им нарастна на 2:0 гейма.

Третата част беше под диктовката на столичните волейболистки през по-голямата част от времето. Няколко пъти казанлъшките състезателки се доближиха на точка-две до противника, но в крайна сметка пасивът на "белите" намаля на 1:2 гейма.

Решителната четвърта част протече под доминацията на "розите" и те записаха шестата си победа.

Най-резултатна бе Кристина Йорданова /на снимката/ с 22 точки, от които страхотните 12 аса. Капитанката Патрисия Йончева добави 18 точки (1 ас, 1 блокада). Селин Салим завърши с 15 точки (5 аса), с 14 точки се разписа Мария Кривошийска (3 блокади). За съперника Ася Динова и Ванеса Иванова приключиха с по 10 точки (2 блокади и 2 аса)

Утре (14 февруари) , тима на Казанлък среща ЦСКА /София/, а "Славия" - шампионките от "Марица" (Пловдив). Двубоите са от 16:00 и 18:30 ч. Последен е двубоят на "Казанлък Волей - Багира".

Тимът ни игра така: Тодева, Сaлим, Йончева-капитан, Стойчева, Йорданова, Кривошийска и либера Мариела Салиева и Александра Терзиева.

НЕКА СМЕ БЕЗСПОРНИЯТ "ИГРАЧ" КАТО ПУБЛИКА И ОТНОВО ГИ ПОДКРЕПИМ НА 14 ФЕВРУАРИ!

ДА ДОКАЖЕМ ЛЮБОВТА СИ КЪМ ТИМА И ВОЛЕЙБОЛА!

Снимки:Иван Бонев