Нашето Деси с медали на пясъка край родното море

31.07.2020

Двойката Дарина Киндова/Мария Игнатова спечели две титли на първия турнир от държавното първенство по плажен волейбол за юноши и девойки. Състезанието, организирано от БФВолейбол, бе на Аспаруховия плаж във Варна.

Киндова и Игнатова триумфираха в надпреварата до 18 години срещу Красимира Радева и Елизавета Олеговна - 21:7, 21:8. А в състезанието до 20 години се наложиха над Антония Николова и Вероника Иванова - 24:22, 21:6. При по-големите бронзът взе дуетът Десислава Тодева от "Казанлък Волей - Багира"/София Гаврилова, надиграл Рени Георгиева/Кристина Колева с 21:17:21:16. При U18 участваха 13 отбора, а при U20 - осем.

Преди това две двойки от Варна триумфираха в първия турнир от Националната верига по плажен волейбол в Албена. При жените шампионки станаха Стефани Кьосева и Екатерина Александрова.

Турнирът в Албена беше много специален. Той постави началото на веригата, беше и първият под шапката на БФ Волейбол, организиран на Черноморието от няколко години насам. Надпреварата, в която се включиха осем женски и 16 мъжки отбора, предложи много вълнуващи моменти и волейбол на високо ниво.

В женския турнир Кьосева и Александрова надиграха Деница Димитрова и Ралица Колева с 2:0 (21:16, 21:10). Бронзовите медали заслужиха Ева Петрова и "асът" на Казанлък: Десислава Тодева /втората отдясно на снимката/  след успех срещу Йоана Николова и Ивана Боянова - 2:0 (21:17, 21:19).