"Срещу "Марица" излизаме за хубав финал, доволни и щастливи сме!"

07.04.2021

Волейболистките на "Казанлък Волей-Багира" се класираха на финала в "Демакс лига", след като се наложиха над ЦСКА с 3:2 (25:18, 25:23, 21:25, 18:25, 15:10) в трети мач от полуфиналната серия, изигран в столичната зала "Васил Симов".

Така "розите" спечелиха серията с 2:1 успеха - в първата среща "червените" се наложиха с 3:1 гейма, казанлъчанки победиха с 3:0 гейма във втория двубой помежду им. Двата отбора тръгнаха равностойно, след което момичетата на Борислав Крачанов поведоха в резултата. Във втората част ролите се разменяха на няколко пъти, но в крайна сметка Казанлък увеличи аванса си. Идентично протече и третият гейм, но столичанки успяха да се откъснат и да намалят пасива си. Това ги мобилизира и за следващата част, която спечелиха с добра преднина.

Така мачът влезе в тайбрек. Там "розите" бяха категорични и "подпечатаха билета" си за финалите. За златото в дебютен и исторически двубой, тимът на Казанлък ще срещне "Марица" (Пловдив), който отстрани "Берое" (Стара Загора) с 2:0 успеха.

Старши-треньорът Борислав Крачанов минути след мача:  "Доволен съм, доволен съм първо затова, че успяхме да победим и още повече, че успяхме да изпълним крайната цел да играем финал. Мачът започна спокойно за нас и ние бяхме отбора, който водеше темпото в първата част. Във втория гейм имаше спад в нашата игра към края, но радващото е, че успяхме да се измъкнем от ситуацията и да спечелим гейма и да поведем с 2:0. След това настъпи отпускане от наша страна, което го отдавам изцяло на това, че поведохме с 2:0,а преди 2 дни вкъщи успяхме да ги победим по категоричен начин. Това ни оказа лоша шега в третия и четвъртия гейм, геймове в които ни надиграха  ЦСКА. Мисля, че тук е мястото да благодаря на отбора на ЦСКА за прекрасна игра и невероятни мач, който изиграха. Преди започването на решителния гейм, казах на момичетата, че няма нищо страшно да излезнат отново мобилизирани и с хъс за победа и ние ще победим, те точно това направиха и затворихме мача с победа за нас и взимане на билетите за финала. Предстои ни мач срещу шампиона, мисля, че ако излезнем да играем освободено срещу тях, ще бъдем достойни противници и ще се получи един хубав финален плейоф!"