"Казанлък" отпадна от Купата на претендентите след "златен гейм"

24.11.2021

Волейболистките на Казанлък отпаднаха от третия по сила европейски турнир - Купата на претендентите. Воденият от Атанас Петров тим отстъпи като гост на словашкия "ВП УКФ Нитра" с 1:3 (22:25, 25:21, 21:25, 16:25) в мача-реванш помежду им.

В първия двубой "розите" надиграха съперника с 3:0 гейма, което наложи изиграването на т.нар. "златен гейм".

Най-резултатна бе Мария Кривошийска с 13 точки (4 аса), Кристина Йорданова се отчете с 12 точки (2 аса, 3 блокади), Никол Дулева завърши с 9 точки (1 ас). За съперника Романа Худечова приключи с 20 точки (3 аса), Бианка Боднарова се разписа с 19 точки (2 аса). Каролине Диас Годой добави 15 точки (1 ас, 5 блокади) след 131 минути игра.

ВП УКФ (НИТРА, СЛОВАКИЯ) - КАЗАНЛЪК ВОЛЕЙ (КАЗАНЛЪК, БЪЛГАРИЯ) 3:1 (25:22, 21:25, 25:21, 25:16); "ЗЛАТЕН" ГЕЙМ - 15:9

НИТРА: Каролин Диаш Годой 15, Ванеса Тайс Де Оливейра Силва 7, Бианка Боднарова 19, Романа Худецова 20, Виктория Крайчирова 8, Ана Флавиа Да Мата Галвао 5 - Михаела Шпанкова-либеро (Зузана Конарова, Никол Кубова)

Старши треньор: ФРАНТИШЕК БОКАЙ

КАЗАНЛЪК: Йоанна Божилова 2, Селин Салим 14, Никол Дулева 9, Кристина Йорданова 12, Мария Кривошийска 13, Никол Пейчинова 8 - Даниела Терра Гимараеш-либеро (Христина Пеева, Мариела Салиева, Симона Анастасова, Ивайла Чавдарова, Александра Терзиева-либеро)

Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ.